У Павлограді директора КП підозрюють у розтраті коштів

У Павлограді правоохоронці викрили корупційну схему, пов’язану з розтратою бюджетних коштів під час закупівлі електроенергії. Директору місцевого комунального підприємства офіційно оголошено про підозру у зловживанні службовим становищем, що призвело до значних фінансових втрат.

Деталі корупційної схеми

За даними слідства, інцидент стався ще у 2021 році. Між комунальним підприємством та постачальником електроенергії було укладено відповідний договір. Проте, як встановили прокурори, керівник установи діяв всупереч інтересам громади. Підозрюваний підписував акти приймання-передачі виконаних робіт, у яких свідомо вказував завищені обсяги спожитої електроенергії. Фактично, енергоресурс у таких обсягах на підприємство не постачався, а різниця у вартості осідала в кишенях зловмисників.

Масштаби збитків та хід розслідування

Внаслідок протиправних дій посадовця бюджету комунального підприємства було завдано збитків на суму понад 500 тисяч гривень. Наразі правоохоронці кваліфікують ці дії за частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України, що передбачає суворе покарання за привласнення чи розтрату майна в особливо великих розмірах.

Досудове розслідування у цій справі проводять слідчі Павлоградського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом окружної прокуратури. Слідчі дії тривають, встановлюються всі обставини злочину та інші можливі учасники схеми.

Важливе зауваження

Згідно зі статтею 62 Конституції України, будь-яка особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її провину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду. На даному етапі триває збір доказової бази, яка згодом буде передана до судових інстанцій для ухвалення остаточного рішення.

Ми продовжуємо стежити за розвитком подій у цій справі та інформуватимемо наших читачів про нові подробиці розслідування у Павлограді.

Джерело: dnipr.gp.gov.ua