У Дніпрі судитимуть за розтрату 1,2 млн грн на газі

У Дніпрі правоохоронці завершили розслідування гучної справи, пов’язаної з фінансовими махінаціями під час опалювального сезону. Керівника одного з підприємств звинувачують у привласненні понад 1,2 мільйона гривень державних коштів, виділених на постачання природного газу для потреб місцевого університету.

Деталі корупційної схеми

Згідно з матеріалами слідства, злочинна діяльність розгорталася протягом 2021 року. Підприємство, яке мало забезпечувати вищий навчальний заклад енергоресурсами, систематично порушувало умови укладеного контракту. Замість виконання прямих обов’язків, директор фірми ініціював підписання низки додаткових угод. Розтрата бюджетних коштів відбувалася за класичною схемою: посадовець штучно зменшував обсяги постачання палива, одночасно безпідставно завищуючи його вартість у документах.

Такі маніпуляції призвели до того, що навчальний заклад переплатив значні суми, які фактично осіли в кишенях зловмисників. Загальна сума збитків, завданих державному бюджету, оцінюється слідчими у 1,2 млн гривень.

Відповідальність для фігурантів справи

Наразі обвинувальний акт стосовно директора підприємства вже передано до суду. Його дії кваліфіковано за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України, що передбачає суворе покарання за привласнення майна в особливо великих розмірах. Враховуючи тяжкість злочину, фігуранту загрожує тривалий термін ув’язнення з конфіскацією майна.

Варто зазначити, що у цій справі фігурує не лише представник бізнесу. До суду також скеровано матеріали щодо колишнього посадовця вишу, який підписував сумнівні угоди. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). Слідство вважає, що без сприяння з боку представника навчального закладу реалізація такої схеми була б неможливою.

Висновок

Цей випадок став черговим нагадуванням про необхідність жорсткого контролю за використанням державних коштів у освітній сфері. Правоохоронні органи продовжують роботу над виявленням подібних схем, а остаточне рішення у справі прийматиме суд. Громадськість Дніпра очікує на справедливий вирок, який стане уроком для інших посадовців, що намагаються збагатитися за рахунок бюджету.

Джерело: dnepr.info