У Дніпрі завершилося досудове розслідування гучної справи, пов’язаної з махінаціями під час постачання природного газу для потреб одного з місцевих вищих навчальних закладів. Правоохоронці викрили схему, через яку державний бюджет втратив майже 1,2 мільйона гривень.

Деталі корупційної схеми

Згідно з матеріалами слідства, інцидент стався у 2021 році. Директор приватного підприємства, яке виступало постачальником енергоресурсів для вишу, вирішив збагатитися шляхом маніпуляцій з договірними зобов’язаннями. Використовуючи своє службове становище, фігурант безпідставно підписував додаткові угоди до основного контракту. Суть схеми полягала у штучному завищенні вартості газу при одночасному скороченні фактичних обсягів його постачання.

Такі дії призвели до того, що навчальний заклад переплатив значні суми, а різниця осіла в кишенях зловмисників. Загальна сума збитків, завданих державі, оцінюється у понад 1,1 мільйона гривень, що кваліфікується як розтрата бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Хто постане перед судом

Наразі обвинувальний акт стосовно директора підприємства вже скеровано до суду. Його дії кваліфіковано за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України. Окрім керівника приватної компанії, на лаві підсудних опиниться і колишній посадовець навчального закладу. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Розслідування проводили слідчі Дніпровського районного управління поліції під процесуальним керівництвом Західної окружної прокуратури міста Дніпра. Правоохоронці наголошують, що збір доказів був ретельним, а матеріали справи вже передані для розгляду по суті.

Важливе зауваження

Варто нагадати, що згідно зі статтею 62 Конституції України, будь-яка особа вважається невинуватою, доки її провину не буде доведено в законному порядку та встановлено відповідним вироком суду. Наразі триває судовий розгляд, який і поставить крапку у цій справі про розкрадання державних коштів.

Джерело: dnipr.gp.gov.ua