На Дніпропетровщині викрили банду «чорних лісорубів»
На Дніпропетровщині правоохоронці припинили діяльність злочинної групи, яка займалася масштабною вирубкою дерев. Двом місцевим мешканцям уже оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 246 КК України.
Деталі злочинної схеми
За даними слідства, зловмисники діяли протягом 2025–2026 років на території Павлоградського та Синельниківського районів. Незаконна вирубка лісу проводилася у захисних насадженнях, що завдало значної шкоди екології регіону. Зрубані дерева ділки оперативно вивозили до спеціально облаштованих місць для переробки, після чого реалізовували готову продукцію мешканцям області.
За попередніми оцінками експертів, протиправна діяльність групи завдала державі збитків на суму майже 700 тисяч гривень. Наразі прокуратура готує клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Результати обшуків та вилучені докази
Під час проведення слідчих дій правоохоронці виявили та вилучили цілий арсенал знарядь злочину. Серед них — бензопили, електроінструменти, обладнання для виготовлення паливних гранул та транспортний засіб, завантажений свіжоспиляною деревиною. Крім того, у фігурантів справи знайшли документацію, мобільні телефони та інші докази злочинної діяльності.
Окрім знарядь вирубки, поліцейські виявили предмет, зовні схожий на автоматичну зброю, а також невідомі речовини. Усі вилучені предмети направлено на відповідні експертизи. Досудове розслідування здійснюється співробітниками Дніпровського районного управління поліції за оперативного супроводу обласного управління карного розшуку.
Нагадаємо, що згідно зі статтею 62 Конституції України, кожен громадянин вважається невинуватим, доки його провину не буде доведено в судовому порядку. Правоохоронці продовжують встановлювати всі обставини справи та можливих спільників затриманих осіб.
Джерело: dnipr.gp.gov.ua