На Дніпропетровщині правоохоронці викрили колишнього керівника одного з підрозділів управління з питань виконання кримінальних покарань. Експосадовець юстиції підозрюється у зловживанні впливом та вимаганні неправомірної вигоди за покращення умов відбування покарання для засудженого.

Деталі корупційної схеми

За даними слідства, фігурант налагодив незаконний механізм «вирішення питань» для осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі. Зокрема, він пообіцяв одному із засуджених сприяння у переведенні до дільниці соціальної реабілітації, де умови утримання є значно м’якшими. За свої «послуги» чоловік вимагав 1200 доларів США.

У цю суму входила підготовка позитивних характеристик на засудженого, а також домовленість із керівництвом виправної колонії щодо ухвалення необхідного рішення. Фактично посадовець використовував свій авторитет та зв’язки для маніпуляції державними процедурами заради власного збагачення.

Хід розслідування та покарання

Дії колишнього працівника пенітенціарної системи кваліфіковано за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України. Йдеться про одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Наразі слідчі дії тривають: правоохоронці перевіряють причетність інших осіб до цієї корупційної схеми.

Досудове розслідування проводять фахівці територіального управління ДБР у Полтаві за оперативного супроводу співробітників СБУ в Дніпропетровській області. Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.

Важливо: згідно зі статтею 62 Конституції України, будь-яка особа вважається невинуватою у скоєнні злочину, доки її провину не буде доведено в судовому порядку та підтверджено відповідним вироком. Ми продовжуємо стежити за розвитком подій у цій справі.

Джерело: dnipr.gp.gov.ua