На Дніпропетровщині голову громади підозрюють у розтраті
У Криворізькому районі правоохоронці викрили корупційну схему, до якої може бути причетний очільник однієї з об’єднаних територіальних громад. Посадовцю офіційно оголосили про підозру у зловживанні службовим становищем, що призвело до значних фінансових втрат місцевого бюджету.
Деталі корупційної схеми на Криворіжжі
За версією слідства, інцидент стався навесні 2025 року. Сільська рада уклала угоду з приватною компанією, яка мала розробити проєктну документацію для обстеження та майбутнього ремонту гідротехнічних споруд на території громади. Проте, як з’ясували прокурори, жодних фактичних робіт підрядник не проводив, а необхідні документи так і не були підготовлені.
Попри відсутність результатів, голова громади власноруч підписав акти приймання виконаних робіт. У документах містилися завідомо неправдиві дані про те, що послуги надані в повному обсязі. На підставі цих паперів на рахунки підрядної організації було незаконно перераховано понад 500 тисяч гривень бюджетних коштів.
Наслідки для посадовця
Наразі дії підозрюваного кваліфіковано за двома статтями Кримінального кодексу України: розтрата бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191) та службове підроблення (ч. 1 ст. 366). Слідчі дії проводяться співробітниками Криворізького районного управління поліції під процесуальним керівництвом окружної прокуратури.
На цей час правоохоронці готують клопотання до суду щодо обрання запобіжного заходу для фігуранта справи. Також розглядається питання про його відсторонення від виконання обов’язків на час проведення досудового розслідування.
Важливе зауваження
Нагадуємо, що згідно зі статтею 62 Конституції України, будь-яка особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її провину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду. Ми продовжуємо стежити за розвитком подій у цій справі та інформуватимемо наших читачів про нові подробиці.
Джерело: dnipr.gp.gov.ua